רגע אחרי שהאתר נמסר לידיכם, ישנם דברים שעליכם להיות עליהם בבקרה - חלק מיידית וחלק לטווח רחוק יותר. הנה לכם 4 דברים שחשוב לבדוק באתר החדש שלכם:
זול חנות וירטואלית אוהבי כלביםדברים

אתר חדש לעסק הוא לא דבר של מה בכך. לא כולם משתוקקים להוציא כסף לראשונה על משהו שהם לא מכירים כל כך, אבל רק יודעים שיעזור לקידום ולהגדלת הלידים/המכירות. אבל רגע אחרי שהאתר נמסר לידיכם, ישנם דברים שעליכם להיות עליהם בבקרה – חלק מיידית וחלק לטווח רחוק יותר. אז, אם קיבלתם אתר חדש – הנה 4 דברים שחשוב לבדוק:

1. תוספים קריטיים מותקנים

אם האתר שלכם בנוי בוורדפרס – כנראה שמותקנים עליו תוספים. תוספים (plugins) תורמים ליצירת אפשרויות רבות עבור המתכנת או מעצב האתר – ובכך נותנים לכם שלל אפשרויות להנות מאתר מתוחכם ואיכותי יותר.

שימו לב שתוספים לעיתים מכיבידם על האתר- אך חשוב לוודא שהקריטיים אכן נמצאים שם. לא בהכרח חובה, אך מומלצים – למשל: Yoast SEO המסייע לבעל האתר בקידום אורגני איכותי יותר שלו, WP mail SMTP לסנכרון תיבת המייל של האתר (במידה ונבנתה) עם המייל של הבעלים – בכדי למנוע מצב של קבלת ושליחת מייל מהאתר לתיבת ספאם.

על תוספים נוספים חשובים לא פחות ניתן לקרוא עוד ועוד אך רשימה קצרה של תוספים שאנו ממליצים לוודא שקיימים – Elementor/Divi/ כל בונה אתר אחר שברשותכם, תוסף קאש כלשהו כגון W3 CACHE ותוסף נגישות לנכים (accessibility lite חינמי עושה עבודה בסיסית לא רעה).

2. עדכונים לתוספים

אם כבר בתוספים עסקינן, שימו לב שתחת סרגל הוורדרפס – תוספים , תוכלו למצוא את אותם התוספים עליהם דיברנו בסעיף 1.  חשוב לעדכן אותם בצורה שוטפת. בנוסף חשוב לוודא כי גרסת הוודרפרס מתעדכנת גם היא בצורה שוטפת. עדכונים כוללים שומרים על אבטחה ויציבות האתר. ניתן לעדכן הכל במכה תחת אייקון החיצים  המסתובבים בסרגל הוודרפס העליון.

3. אחסון מהיר

אחת הסיבות לאיטיות של אתרים היא בחירת שרת אחסון גרוע. יש כיום המון אחסונים מומלצים עם אפשרות להעביר את האתר שלכם מהאחסון הפחות טוב שלכם אליהם. חשוב לבחור אחסון לפי מהירות, תמיכה וקהל יעד האתר (אם האתר ישראלי – נבחר בשרת ישראלי וכן הלאה). אחד המומלצים מנסיוננו ולטעמנו הוא אחסון יופרס הישראלי.

4. שינוי שמות והזנת תוכן לתמונות וקבצים

זה דבר שאמור להגיע קומפלט באתר שלכם. במידה ולא, או שאתם לא בטוחים – או שסתם בא לכם "לשפצר" – הקדישו זמן ועברו על תכני האתר. בדקו שערכי הALT של התמונות שלכם כבר מוזנים ולכל תמונה יש ערך כזה.
הזנת ערכי ALT תורמת בתחום הנגישות לקוראי מסך, ותורמת למנועי החיפוש ב"זיהוי" תכני האתר ובקידומו האורגני.
איך עושים זאת? בסרגל הוורדפרס > מדיה > ושם נעבור תמונה-תמונה ונזין בפנים תחת שדה ALT.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים שיכולים לעניין אותך:

3 מאמרים אחרונים

קטגוריות

עמוד הפייסבוק